2018 Araç Muayene Fiyatları

4625

Araç Muayene Ücreti 2018 – Araç Egzoz Muayene Ücreti 2018

Araç muayene ücretleri 2018 Araç muayene Fiyat Listesi 2018? Egzoz muayene ücreti ne kadar? 2018 yılı egzoz muayene ücreti ne kadar?  Araç muayene cezası ne kadar? Araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu? Tüvtürk muayene randevu nasıl alınır? 2018 yılı Araç ve Eksoz Muayene Ücretleri ne kadar? Araç Muayene Randevu nasıl alınır? Araç muayene sorgulama nasıl yapılır? Araç muayene gerekli evraklar nelerdir? Araç muayene randevu telefonu nedir? Tüvtürk muayene tekrarı nedir nasıl yapılır? Araç borç sorgulama nasıl yapılır? Araç muayene ücreti 2018? Araç muayene sorgulama 5664 nedir? Araç muayene ücreti 2018? Araç muayene istasyonları gibi sorularınızın cevabına aşağıda rehber niteliğindeki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Araç Muayene Fiyat Listesi araç muayene ücretleri 2018

Araç Muayene ücretleri Türkiye Cumhuriyeti Denizcilik Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Mdürlüğü tarafından her yıl aralık ayında belirlenir. 2018 yılı araç muayene ücretleri aşağıdaki gibidir.

2018 Yılı Fiyat Listesi
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 305,62 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 226,56 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 115,64 TL

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Ödeniyor mu?

Araç muauye ücretleri malesef kredi kartı ile ödenememektedir. Ödemeler sadece nakit olarak yapılmaktadır.

Araç Muayene Cezası Ne Kadar?

Karayolları Trafik Kanunu’nun 35.maddesine göre araç muayene tarihinizin geçtiği her ay için muayene tutarınızın %5 ‘i kadar ceza uygulaması yapılır.

Araç Muayenesi Hangi Durumlarda Onaylanmaz?

Aracınızın Tüvtürk mueyene istasyonları tarafından ”Ağır Kusurlu” ya da ”Emniyetsiz” olarak belirlenmesi durumunda araç muayeneniz onaylanmaz. İlgili kusur muayene evrağında belirtilir ve ek süre (1 ay) verilir. Bu süre içinde ilgili problemi çözüp tekrar muayene randevusu alıp aracınızı muayeneye götürmelisiniz. Verilen süre içinde aracınızı tekrar mueyene götürdüğünüzde tekrar ücret ödemezsiniz.

Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm Fiyatı

1 Ocak 2018 tarihi itibariyle araç muayene istasyonlarında yaptıracağınız egzoz muayene ücreti 50 TL‘dir. Egzoz gazı muayenesi yaptıracağınız aracının egzoz gazı emisyon ruhsatı olmalıdır. Bu belgeniz yoksa 8.50 TL ücretin, ödeyerek ilgili muayene istasyonundan temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın