HGS Para Yükleme Nasıl Yapılır? 2018

1588

Hızlı Geçiş Sistemi kısa adıyla HGS devlet ve özel işletmelere ait otoyollarda geçiş ücretlerinin ödemenmesine yarayan bir sistemdir. Türkiye’de otoyolu kullanan tüm araçlarda HGS etiketi veya OGS sistemi olmak zorundadır. HGS etiketi bir kontör sistemine benzetilebilir. HGS hesabınıza para yatırılarak geçiş sonrası ücret bu hesaptan düşürülür. Peki HGS Para Yükleme Nasıl Yapılır? Otomatik para yatırma, İnternetten para yatırma ve el ile para yatırma yöntemleri mevcuttur. İşte HGS Para Yükleme Nasıl Yapılır?  HGS Para Yükleme 2018 yılındaki cevabı.

HGS Para Yükleme 2018

1.İnternetten Online Para Yükleme

Bu sistem ile epttavm.com.tr alışveriş sitesinden HGS bakiyenizi öğrenebilir ve kredi kartı ile para yükleyebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken şey epttavm.com.tr sitesinden sadece PTT şubelerinden alınan HGS hesaplarına para yüklenmektedir.

Bu sistemi EPTTAVM sitesine üye olmadan veya üye olarak yapabilirsiniz. Üye olmadan yapacağınız yüklemelerde HGS bakiyenizi göremezsiniz.

Buradan HGS Yükleme Sayfasına Gidebilirsiniz

2- Bankadan Otomatik Ödeme

Bankalar aracılığı ile alabileceğiniz HGS etiketi ile hesabınızın bulunduğu bankadan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Tercihinize göre HGS bakiyeniz belirli bir miktarın altına düşmesi durumunda HGS bakiyenize yükleme yapılacaktır. Örneğin 15 TL altına talimat vermeniz durumunda bakiyeniz 15 TL altına düştüğünde bankanız bakiyenizi 30 TL’ye tamamlamak için hesabınızdan veya kredi kartınızdan yükleme yapar.

3- Elden Bakiye Yükleme

Otoyallara yakın noktalarda veya bazı petrol istasyonlarında HGS yüklemesi yapılmaktadır. Yükleme yapabilmek için plakanızı belirterek yükleme yapılacak miktarı söyleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

https://trafikmedya.com/trafik-cezasi-nasil-odenir/

Bir Cevap Yazın